wz

Přeji dobré dopoledne, dnes je pondělí 3. srpna 2020. Svátek dnes slaví Miluše.

Právě je 32. týden, GTM +0200.

Logo
aktuálně tvorba webu reference fotografie články autor kontakt odkazy

zpět na výpis článků

Článek

Zastavme to

Plním přání jedné mojí přítelkyně, která pro mne moc znamená. Není to tak dávno co jsem se jí zeptal na její přání. Řekl jsme jí, že jsem ochoten pro ní udělat všechno a ona si přála jediné – Aby na světě nebyli války. Toto nesobecké přání se nyní stalo mým úkolem. I když vím, že nezabráním všem válkám mohu, ale s čistým svědomím říci, že se o to pokusím a budu dělat vše co je v mých silách, abych dostál svému slibu.

Přemýšlel jsme na tím proč jsou vlastně války. Došel jsem k závěru, že války jsou jen pro pocit nadřazenosti. Jsou jen chabou ukázkou vítězství síly nad rozumem. Lituji toho, že lidé nejsou schopni naleznout si k sobě cestu, ale je to jen díky tomu, že každý člověk svádí boj mezi dobrem a zlem nejprve sám u sebe. Teprve až dobro zvítězí u jednotlivce, pak bude svět svobodný a bez válek. Ten vnitřní boj se svádí den co den a je pouze v naší moci na jakou stranu se přikloníme. Je spousta názorů zda se člověk může změnit nebo nikoliv. Já zastávám ten názor, že člověk se mění. Mění se každý den, každou hodinu a minutu. Především člověk ovlivňuje zda se bude ubírat k dobru, nebo ke zlu. Zlo je nejjednodušší cesta, ale je cestou špatnou. Zlo umí spáchat každý, ale dobro jen rozumní lidé. Každý den někdo někomu ublíží ať už fyzicky, nebo psychicky. Lidé se dennodenně setkávají s bolestí kterou jim způsobí jiný člověk. Je na nás zda bolest bude naším průvodce a mi se z ní posílíme, nebo jí podlehneme. Na světe je tolik bolesti a tak málo štěstí tak proč to neotočit? Proč nepomáhat lidem ke štěstí místo působení jim bolesti? Proč se k sobě lidé nemohou chovat s úctou a vzájemným respektem? Proč nebýt k sobě milý, hodní a laskavý? Chtěl bych Vám všem poskytnout energii potřebnou pro vítězství dobrem nad zlem a tím zabránit zbytečnému násilí a hloupým válkám. Zastavme se a přeberte si ještě jednou v hlavě proč se správné být dobrým člověkem. Poučeni z minulosti žijeme současností, abychom byli připraveni na budoucnost.

Pevně věřím, že v každém zvítězí dobro a společně se tak zasloužíme o vytvoření lepšího světa.


zpět na výpis článků

nahoru

Copyright © 2007 – 2020, Petr Vopalecký, DiS. Oficiální webové stránky – Petr Vopalecký, DiS. – http://www.petr-vopalecky.xf.cz/ Všechna práva vyhrazena.

Validní XHTML 1.0 kód Validní CSS kód Hodnocení SEO Optimalizováno pro Firefox