wz

Přeji dobré dopoledne, dnes je pondělí 3. srpna 2020. Svátek dnes slaví Miluše.

Právě je 32. týden, GTM +0200.

Logo
aktuálně tvorba webu reference fotografie články autor kontakt odkazy

zpět na výpis článků

Článek

Barevná válka na letišti bývalé vojenské základny Ralsko

V sobotu 4. září znovu ožila bývalá vojenská základna Ralsko, především pak letiště Hradčany. Konala se zde totiž mezinárodní soutěž v military paintballu o putovní pohár náčelníka generálního štábu armády České republiky.
V rámci projektu Setkání válečných veteránů a mezinárodní komunity paintball připravil svaz důstojníků a praporčíku AČR již druhý ročník této soutěže, známou především zkratkou PCAC (paintball czech army cup).
Samotná soutěž začala až v sobotu, ale ten, kdo přijel už v pátek, měl o zábavu postaráno. V jednom z otevřených hangárů totiž probíhalo setkání s válečnými veterány z mezinárodních misí. Poutavé vyprávění bylo doplněno i autentickými záběry.
Soutěž začala v sobotu slavnostním nástupem všech zúčastněných družstev. Po představení týmu organizátorů popřál všem genmjr. v zál. ing. Stanislav Chromec, CSc. hodně štěstí. Zanedlouho po projevu se z hřišť ozývala střelba z paintballových zbraní.
Celkem se akce účastnilo 20 týmů po zhruba 10 členech. Minimální počet členů v jednom družstvu bylo 6, maximální pak 10. Boje trvaly až do pozdního odpoledne, kdy nastala chvíle vyhlášení. Lonští vítězové se letošního ročníku soutěže PCAC nezúčastnili a vítězství si tak zajistil tým Hazard.
Během celého dne byl připraven bohatý program. Příznivci adrenalinových sportů se mohli podívat na seskok parašutistů a prohlédnout si historické zbraně, které během dne předvedli příslušníci armády.
Sláva vítězům, čest poraženým zaznělo a všichni účastníci soutěže si podali ruce na znamení míru. Letošní PCAC skončilo. Zároveň však začaly přípravy na další ročník této ojedinělé akce.

Originál článku k nahlédnutí zde: http://www.novinky.cz/vase-zpravy/liberecky-kraj/ceska-lipa/1060-339-barevna-valka-na-letisti-byvale-vojenske-zakladny-ralsko.html


Obrázek číslo 1Obrázek číslo 2Obrázek číslo 3Obrázek číslo 4

zpět na výpis článků

nahoru

Copyright © 2007 – 2020, Petr Vopalecký, DiS. Oficiální webové stránky – Petr Vopalecký, DiS. – http://www.petr-vopalecky.xf.cz/ Všechna práva vyhrazena.

Validní XHTML 1.0 kód Validní CSS kód Hodnocení SEO Optimalizováno pro Firefox