wz

Přeji dobré dopoledne, dnes je pondělí 3. srpna 2020. Svátek dnes slaví Miluše.

Právě je 32. týden, GTM +0200.

Logo
aktuálně tvorba webu reference fotografie články autor kontakt odkazy

zpět na výpis článků

Článek

Autodrom v Sosnové patřil srazu veteránů

Podzimní sraz veteránů na autodromu v Sosnové se uskutečnil v sobotu 25. září. I přes nepřízeň počasí se na autodrom sjelo mnoho veteránských vozidel a formulí. Na krásu těchto vozů se přijel podívat nejeden nadšenec.
K vidění toho bylo opravdu hodně. Asi největším lákadlem byly formule, které byly rozdělené do dvou skupin. Do roku výroby 1972 a od roku 1973. Diváci se mohli podívat, ale i na spanilou jízdu sériových, nebo jen částečně upravených vozů do roku výroby 1980. Někteří jezdci se z této kategorie zúčastnili i pozdějšího závodu.
Na dráhu vyjeli i jezdci na historických motocyklech. Po dráze se tak proháněly především staré tuzemské značky, motocykly z výrobny Jawa ve všech různých typech. Dalším lákadlem byly závody vozů Škoda. Jeden z vozů (Škodu 130 L) řídil i známý jezdec rally, Karel Horčík. Jezdcům v průběhu závodu začalo pršet a museli tak svou jízdu přizpůsobit novým podmínkám.
Nejen závodníci, ale i návštěvníci si odnesli ze sobotního dne, stráveného u závodů veteránů, pěkné zážitky. Pro příští ročník by to jen chtělo lepší počasí.

Originál článku k nahlédnutí zde: http://www.novinky.cz/vase-zpravy/liberecky-kraj/ceska-lipa/1060-661-autodrom-v-sosnove-patril-srazu-veteranu.html


Obrázek číslo 1Obrázek číslo 2Obrázek číslo 3Obrázek číslo 4Obrázek číslo 5

zpět na výpis článků

nahoru

Copyright © 2007 – 2020, Petr Vopalecký, DiS. Oficiální webové stránky – Petr Vopalecký, DiS. – http://www.petr-vopalecky.xf.cz/ Všechna práva vyhrazena.

Validní XHTML 1.0 kód Validní CSS kód Hodnocení SEO Optimalizováno pro Firefox