wz

Přeji dobré dopoledne, dnes je pondělí 3. srpna 2020. Svátek dnes slaví Miluše.

Právě je 32. týden, GTM +0200.

Logo
aktuálně tvorba webu reference fotografie články autor kontakt odkazy

zpět na výpis článků

Článek

Bodnutí včely jako lék

Už od pradávna byl včelí jed využíván v léčitelství. Organizace Českého svazu včelařů v České Lípě chce přiblížit široké veřejnosti využití včelích produktů v léčitelství a nejen to. Chce lidi blíže seznámit s včelími produkty.
Po dlouhé zimě nastalo tolik očekávané jaro. Teplé paprsky slunce probudily po zimním spánku i včely, bez kterých by se příroda neobešla. Po tisíciletí člověk využíval včelí produkty, především med a vosk, ale i mateří kašičku, pyl, propolis a dokonce i včelí jed.
Cílem organizace Českého svazu včelařů v České Lípě je přiblížit široké veřejnosti formou přednášek, jak včelí produkty, tak i jejich praktické využití v léčitelství. A právě přednášky O včelích produktech a O využití včelích produktů v léčitelství jsou pro návštěvníky připraveny v neděli 10. dubna v českolipském Hotelu Lípa od 10 do 15 hodin. Vstupné na obě přednášky je dobrovolné.
O odbornost přednášky se postará MUDr. Jana Hajdušková, která je nejen uznávanou lékařkou, ale především také včelařkou. Své poznatky a zkušenosti získala od svého otce a nadále je využívá v lékařské praxi.

Originál článku k nahlédnutí zde: http://www.novinky.cz/vase-zpravy/liberecky-kraj/ceska-lipa/1060-3839-bodnuti-vcely-jako-lek.html


Obrázek číslo 1

zpět na výpis článků

nahoru

Copyright © 2007 – 2020, Petr Vopalecký, DiS. Oficiální webové stránky – Petr Vopalecký, DiS. – http://www.petr-vopalecky.xf.cz/ Všechna práva vyhrazena.

Validní XHTML 1.0 kód Validní CSS kód Hodnocení SEO Optimalizováno pro Firefox